Brownstown Central
2014 record: 16-2
Head coach: Erik Stangland
Seniors: Amanda Axsom, Brookelyn Hattabaugh and Heidi Martin
[sc:text-divider text-divider-title=”Story continues below gallery” ]
Juniors: Kirsten Acker, Caylen Fortino, Madison McKeand and Jordan Trowbridge
Sophomore: Ally Temple-Guthrie
Freshmen: Sydney Cockerham, Maddie Jones, Laken Reynolds, Jenny Runge, Claire Smith and Brooke Wingler
Roster
Tuesday at Charlestown
Thursday at Salem, 5 p.m.
Monday Silver Creek, 5:30 p.m.
April 14 Henryville, 5 p.m.
April 16 Austin, 5 p.m.
April 20 Brown County, 5 p.m.
April 21 at Trinity Lutheran, 4:30 p.m.
April 23 at Seymour, 5 p.m.
April 28 at Scottsburg, 5 p.m.
April 30 Corydon Central, 5:45 p.m.
May 2 Lanesville Invitational, 9 a.m.
May 4 at Paoli, 5:30 p.m.
May 5 at Jennings County, 5 p.m.
May 7 North Harrison, 5 p.m.
May 11 at Clarksville, 5:30 p.m.
May 12 at Eastern (Pekin), 5:30 p.m.
May 18 Edinburgh, 5 p.m.
Seymour
Head coach: Jennifer Miller
2014 record: 18-3
Roster
Seniors: Karen Dringenburg, Kennedy Richart and Marley Vehslage
Junior: Julia Adam, Lindsey Hume, Emma Wood and Liz Davis
Sophomores: Kelli Armes, Marie Armes, Megan Baurle, Malerie Brewer, Hallie Crenshaw, Morgan Kleber, Katie O’Mara, Addie Rudge, Hannah Wood and Rachel Collett
Freshmen: Connie Li, Chloe Bryden, Grace Otte and Madison Pifer
Roster
Tuesday at Jeffersonville
Thursday Columbus North, 5:15 p.m.
Saturday at Silver Creek, 10 a.m.
Monday at Edinburgh, 5:15 p.m.
April 14 Scottsburg, 5:15 p.m.
April 16 at Columbus East, 4:45 p.m.
April 18 at Shelbyville Invitational, 9 a.m.
April 23 Brownstown Central, 5 p.m.
April 24 Salem, 5 p.m.
April 28 at Brown County, 5:30 p.m.
April 30 at Madison, 5:30 p.m.
May 2 at Providence Invitational, 9:30 a.m.
May 4 Jennings County, 5 p.m.
May 5 at Bedford North Lawrence, 5 p.m.
May 7 at Providence, 5 p.m.
May 11 Hoosier Hills Conference Tournament (versus Madison), 5:30 p.m.
May 13 Hoosier Hills Conference Tournament
Trinity Lutheran
Head coach: Mark Voss (1st year)
2014 record: 2-13
Roster
Seniors: Shelby Nierman, Sydney Stuckwisch and Allison Hackman
Juniors: Kelly Adams, Aurora Willman, Maddie Lucas, Olivia Benter and Abby Currao
Sophomores: Leah Stuckwisch and Kendyll Austin
Freshmen: Lauren Voss and Macey Prewitt
Schedule
Monday Austin
Tuesday Southwestern (Hanover), 5 p.m.
Thursday Southwestern (Shelby), 5 p.m.
Saturday at Brown County Invite, 9 a.m.
April 15 at New Washington 5 p.m.
April 16 Waldron, 5 p.m.
April 21 Brownstown Central, 4:30 p.m.
April 27 Shawe Memorial, 5:30 p.m.
April 29 Hauser, 5:30 p.m.
May 4 at Edinburgh, 5:30 p.m.
May 7 at Christian Academy, 5 p.m.
May 8 at Oldenburg Academy, 5 p.m.
May 9 at Conference Tournament (Hanover), TBA
May 11 Henryville, 5:30 p.m.
May 12 at Salem, 5 p.m.
May 18 at Southwestern (Shelby), 5 p.m.