Brownstown Central

Head coach: John Lawson

2014 record: 17-8

Story continues below gallery

Roster

Seniors: Cole Borden, Darrell Branaman, Collin DeHart, Mitchell Grider, Christian Lockman, Nigel Myers.

Juniors: Cole Brock, Austin Green, Tyler Lawson, Zach McCory, Austin McMahon, Zech Wesley.

Sophomores: Brett Fleetwood, Carson Lambring, Nick Marling, Ty Maxie, Tristan Robinson, John Sevakis, Zach Stark, Devin Stuckwisch, Cody Williams, Sy Zickler.

Freshmen: Bryce Bowman, Jalen Curry, Cole Forrest, Gus Hogan, Stuart Hayden, Ian Martin, Carter Tape.

Schedule

Today North Harrison

Wednesday Seymour

April 16 at Eastern (Pekin) (V-JV)

April 17 at Eastern Greene (JV)

April 18 at Paoli

April 20 at Salem

April 21 at Crothersville (JV)

April 23 Austin

April 23 at Floyd Central (JV)

April 24 Silver Creek (JV)

April 25 Trinity Lutheran (DH)

April 25 at Scottsburg (JV)

Apr 30 at Scottsburg

May 1 South Decatur

May 2 at Floyd Central

May 2 Charlestown (JV)

May 4 Clarksville High School

May 5 Orleans

May 5 at Bedford North Lawrence (JV)

May 7 Corydon Central

May 7 at Columbus East (JV)

May 8 Jennings County, 5 p.m. (JV)

May 9 Henryville

May 12 at Mitchell (V-JV)

May 14 at Charlestown

May 16 at Borden

May 18 at Silver Creek

May 18 Brown County (JV)

May 19 Bedford North Lawrence (JV)

May 25 Springs Valley

Crothersville

Head Coach: Jared Richey (first year)

2014 record: 2-14

Roster

Seniors: Brian Clause, Clayton Byrd, Tyler Williams, Josh Redwine.

Junior: Matt Bryant.

Sophomores: Codi McDonald, Brett Lucas.

Freshmen: Seth Anderson, Logan Collins, Brendan Thomas, Alex Van Coutren, Jacob Barger, Jonathan Ritz.

Schedule

April 15 West Washington

April 16 Trinity Lutheran

April 18 at Springs Valley

April 21 Brownstown Central (JV)

April 25 at Silver Creek (JV)

April 29 at New Washington

April 30 at Madison (JV)

May 1 at Southwestern

May 5 at Eastern (Pekin)

May 8 at Shawe Memorial

May 9 at Borden

May 11 Seymour (JV)

May 16 at Cannelton

May 18 at Columbus Christian

May 19 at Lanesville

May 22 South Decatur

May 23 Orleans

Seymour

Head coach: Jeremy Richey

2014 record: 13-15

Roster

Seniors: Seth Stuckwisch, Mitchell Moore, Brandon Shafer, Clayton Mettert, Bobby Kaufman.

Juniors: Ryan Wieneke, Keenan Bohall, Jacob Ahlbrand, Bryce Carpenter, Janzen Bloom, Jorge Vega, Paetan Brennan.

Sophomores: Luis Munoz, Satoshi Hirose, Tyler Bloom.

Freshmen: Alan Perry, Alex Holt, Michael Knecht, Zach Day, Seth Maki, Jacob Senn, Sam Summa, Bryce Colwell, Aaron Gabbard, Michael Davisson, Ty McCory, Scotty Nieves, A.J. Boshears, Braeden Blocker, Sam Maxwell, Alazae Louden, Ross Jones, Dustin Metz, Tiller Cummings.

Today Madison (FR)

April 14 Brownstown Central (JV)

April 14 at Brownstown Central

April 16 at Jeffersonville

April 16 Bedford North Lawrence (JV-FR)

April 18 Jeffersonville (DH) (JV-FR)

April 20 Bedford North Lawrence

April 21 Madison

April 23 Borden (JV)

April 24 at Jennings County (V-JV)

April 25 at Clarksville (DH)

April 25 Floyd Central (DH) (FR)

April 28 at Bloomington South (FR)

April 28 Floyd Central (JV)

April 28 Corydon Central

April 30 Jennings County (FR)

May 1 at Columbus North (V-FR)

May 1 Columbus North (JV)

May 2 Austin (DH)

May 5 at Borden

May 5 Madison (JV)

May 7 Floyd Central

May 7 at Madison (FR)

May 9 at Batesville (DH) (FR)

May 11 Jennings County

May 12 Jennings County (JV)

May 12 at Scottsburg

May 13 at Hoosier Hills Conference Tournament, TBA

May 14 at Bedford North Lawrence (JV-FR)

May 15 at Hoosier Hills Conference Tournament

May 18 at Jennings County (FR)

May 19 at Charlestown (V-JV

May 21 at Brown County (V-JV)

May 22 at Richmond Invitational

May 23 at Southport (DH) (FR)

May 23 at Richmond Invitational

Trinity Lutheran

Head coach: Bob Tabeling

2014 record: 10-14

Roster

Seniors: Caleb Reedy, Tyler Wenig.

Juniors: Bobby Tabeling, Jacob Schult.

Sophomores: Ross Kruse, Sam Crick, Matt Fourman, Kendall White, Nick Mensendiek, Aaron Bowers, Jake Moore, Nolan Kelly.

Freshmen: Nate Claycamp, Bailey Baker, Jacob Crockett, Chandler Reynolds.

Schedule

Today Christian Academy

April 16 at Crothersville

April 18 at Shoals (DH)

April 21 Corydon Central

April 25 at Brownstown Central (DH)

April 28 at Scottsburg

April 30 Jac-Cen-Del

May 2 Lutheran (DH)

May 5 Oldenburg Academy

May 7 South Decatur

May 9 Springs Valley (DH)

May 12 at Salem

May 14 Greenwood Christian Academy

May 15 at Southwestern

May 16 New Washington (DH)

May 19 at Henryville

Author photo
Jordan Morey is sports editor at The (Seymour) Tribune. He can be reached at jmorey@tribtown.com or 812-523-7069.