Brownstown Elementary School honor roll

Brownstown Elementary School

Fourth nine-week recognition

Honor roll

First grade: Ty Brown, Taylor Christian, Haleigh Drake, Preston Maines, Jamison McFarlane, Kate Skaggs, Ashlyn Sorg, Keaton Ault, Lilly Brazzell, Anthony Elliott, Isaiah Loper, Danica Murphy, Keilyn Nicholson, Jace Reaser, Kayla Bowman, Triston Brenner, Grayson Cassidy, Carter Covert, Kolton Helton, Kate Mousa, Trey Owen, Joanna Pitts, Allie Robertson, Brody Russell, Lillyann Schuerman, Mairi Shaw, Trevor Branaman, Linkan Brittain, Caden Bunch, Lucas Eagans, Mylee Francis, Isaiah Acton, Lucas Auffenberg, Floyd Davis, Collin Downing, Robert Doyle, Kaden Phillips, Taylor Smith, Kristen Combs, Asmara Estes, Leonia Harrison, Hudson Johnson, London Newberry, Ty Reynolds, Eli Waskom, Caleb Walton, Melanie Ault, Madison Bennett, Ellie Black, Destanie Bowling, Claire Brelage, Jack Gilley, Noah Jones, Jayli Muns, Jaxon Nugen, Micah Sheffer, Harley Toppe, Kaitlyn Williams, Logan Buening, Ethan Fisher, Jacob Henson, Ethan Reinhart, Finley Wheeler, Haydon Wright, Hailey Bair, Riley Grimes, Isaac Hutchinson, Jaxson Johnson, Gage Mull, Cambell Shasteen, Genna Preston, Atticus Lutes, Brody Short, Realidy Spicer, Sloan Stuckwisch and Ava Sunderman

Second grade: Bella Brown, Presley Hampton, Talan Hughbanks, Grant Killey, Regan Ozbun, Roz Abell, Jayda Clodfelder, Izzy Doyle, Alexis Leeper, Pierson Wheeler, Jake Bohn, Claire Elliott, Hope Niccum, Chance Ratliff, Abby Tovey, Talon Fish, David Kell, Hunter Luther, Sophia Wayt, Liberty Wilkins, Whitney Branaman, Alexia Manns, Kyeirah Phillips, Andrew Roberts, Patricia Campbell, Reagan Bain, Colsen Ellison, Isaiah Garriott, Paul Gibson, Kenneth Hurley, Hunter Perry, Robert Vaughn, Shane Ratliff, Evan Schneider, Braedyn Stidams, Trinity Acton, William Baker, Kylie Grove, Kierra Pfeiffer, Gracelyn Walker, Brynn Burton, Kinzee Dean, Kory Fiscus Warner, Smith Hackman, Kassie Helton, Lane Steward, Mylie Cummings, Sariana Dillman, Jairdyn Kiser, Augie Reynolds and Cash Zumhingst

Third grade: Kemora Bowers, Jenna Bracamonte, Keetan Burcham Jones, Tyler Charles, Bryce Peak, Madison Price, Mason Short, Rylee Barnard, Chrystal Ellis, Halia Hires, Tucker Humphrey, Rachel Louden, Brenden Schoenherr, Quentin Tiemeyer, Teylor VonDielingen, Trinton Barclay, Karson Rollins, Allie Schocke, Audrey Scarlett, Simon Michaels, Briana Barker, Cameron Phillips, Brayden Estes, Blake Gambrel, Emma DeShong, Grace Miller, Cole Brelage, Cody Burnside, Miranda Demers, Emily Dillman, Hunter Horton, Maria Ramirez, Gracie Reynolds, Kelsey Schneider, Lane Zike, Paige Davidson, Quincy Weddell, Roper Allman, Adelynn Anderson, Dustin Brewer, Deven Cummings, Allison Dillard, Colton Fox, Kade Goben, Gavin Jaynes, Savannah Kovener, Bradley Miller, Silas Norman, Emily Reinbold, Katelyn Salmon, Hayden Voss, Emilee Ault, E.J. Autry, Grant Black, Brady Blann, Haley Bowman, Ryan Branaman, Jayron Corbin-Pearson, Ethan Garland, Caiden Gwin, Rylee Harris, Parker Hehman, Rylee May, Spencer Penn, Lauren Perkinson, Maddie Singleton, Aaron Skaggs, Jaycob Steinkamp, Megan VonDielingen, Kaitlyn Williams, Lexi Wheeles, Conner Wynn, Careleena Bowman, Caiti Howell, Colton Whittymore and Kera Wischmeier

Fourth grade: Brad Edwards, Aaron Drake, Hunter Day, Emily Barnes, Serenity Atkins, Skye Phillips, Blake Price, Lance Roark, Brayden Schulz, Madison Stuckwisch, Carlee Walker, Kendall Berry, Baylee England, Landon Hehman, Joshua McCool, Raegan Ratliff, Pearl Shirley, Kailyn Terrell, Jeffrey Barker, Jayde Barnard, Breanna Carroll, Caleb Cummings, Haley Dingess, Tinley Gray, Karrigon Mails, Criston McCormick, Violet Plumm, Lauren Richard, Brooklyn Sulinski, Holden Tovey, Iliegh Arredondo, Jackson Hartley, Sophie Henry, Ronald Pearson, Trista Ulrey, Mackenzie Edwards, Madison Edwards, Ethan Fultz, Kylor McCulley, Emily Meyers, Elix Preston, Eli Reynolds, Leyton Sevakis, Camryn Thompson, Kalee Borden, Gracie Burnside, Jayse Davis, Amy Fish, Maddie Gibson, Emma Hughbanks, Caitlin Loper, Alex Montgomery, David Pate, Bryce Reaser, Kalyn Ritz, Kamryn Rollins, Evan Sibrel, George Vojkufka and Shaylee Warner

Fifth grade: Logan Burnside, Hayley Couch, Luke Darlage, Trapper Dean, Warren Franklin, Dylan Minton, Payge Phillips, Alexis Satterthwaite, Jazzlyn Yeadon, Chesney Johnson, Nolan Eberhard, Nick Minton, Payton Ault, Jon Garvey, Emma Brelage, Eamon Shaw, Isaiah Brewer, Hannah Napier, Maddison Brittain, Darci Deckard, Kelsey Ault, Andrea Bair, Eliza Cash, Chloe Covert, Rebecca Edwards, Grant Elliott, Andrea Evans, Hannah Hackman, Emily Mann, Maren McClure, Reagan Nuss, Jake Pauley, Braydon Polly, Jenna Ratliff, Wyatt Steward, Kiernan Tiemeyer, Brianna Black, Morgan Branaman, Ethan Davis, Brandon Hamm, Sawyer Horton, Paige Isaacs, Taylor Johnson, Kaitlyn McCormick, Kirsten Raisor, Emily Singleton, Erin Singleton and Cassius Sumpter

Academic improvement

First grade: Jordyn Alexander, Dalton Jones, Bre’Anna Blocker, Gavin Crews, Isaiah Loper, Danica Murphy, Jace Reaser, Christian Reed, Jordan Salmon, Ashlyn Sorg, Cole DeWeese, Caden Bunch, Braden Guffey, Kaden Phillips, Peyton Garvey, Caroline Hilderbrand, Hayden Adams, Ethan Reinhart, Conner Rascoe, Joseph Gray, Kaisin Brock and Lane Selfridge

Second grade: Ali England, Christopher Norris, David Kell, Maggie Banister, Roshaun Hehman, Layla Anderson, Reagan Bain, Triston Buskirk, Angel Overberg, Gracie Scott, Hailey Bowman and Noah Ginter

Third grade: Michael Buskirk, Jaron Davis, Hunter Engleking, Colby Kamman, Hannah Root, Dustin Bewer, Silas Norman, Gavin Jaynes, Hayden Voss, Brady Blann and Megan VonDielingen

Fourth grade: Gavin Anderson, Caleb Cummings, Connor Gwin, Tinley Gray, Kailyn Terrell, William Fields, Jayse Davis, Amy Fish and David Pate

Fifth grade: Victoria Burchard, Luke Byarley, Hayley Couch, Luke Darlage, Trapper Dean, Matthew Graley, Brady Newberry, Payge Phillips, Kinser Barclay, Creed Gambrel, Dorian Griffin, Sydney Fields, Nolan Eberhard, Cole Darlage, Shelby Combs, Angel Callahan, Logan Norman, Jada Terry, Kaitlynn Robinson, Dravin Guthrie, Kahne Bell, Blade Bierbaum, Colin Fisher and Tayton Walters

Excellent effort

First grade: Keilyn Nicholson, Jamison McFarlane, Anthony Elliott, Mylee Francis, Alli Robertson, Brody Russell, Kaytlyn Mitchell, Alauna Robinson, Robert Doyle, Finley Wheeler, Melanie Ault, Jayli Muns, Genna Preston, Hailey Bair and Jaxson Johnson

Second grade: Talan Hughbanks, Regan Ozbun, Ali England, Claire Elliott, David Kell, Chance Ratliff, Whitney Branaman, Alexia Manns, Kyeirah Phillips, Shane Ratliff, Evan Schneider, Braedyn Stidams, Augie Reynolds, Jaden Disque and Lane Steward

Third grade: Jenna Bracamonte, Victoria Gomez, Quentin Tiemeyer, Michael Buskirk, Emma DeShong, Brittany Flatt, Quinten Thompson, Kelsey Schneider, Lane Zike, Elijah Baumgardner, Allison Dillard, Bradley Miller, Caiden Gwin, Rylee May and Grant Black

Fourth grade: Brad Edwards, Serenity Atkins, Lance Roark, Jeffrey Barker, Breanna Carroll, Baylee England, Adam Schocke, Holden Tovey, Iliegh Arredondo, Jackson Hartley, Sophie Henry, Ronald Pearson, Kamryn Rollins, Evan Sibrel and Camryn Thompson

Fifth grade: Warren Franklin, Brady Newberry, Kinser Barclay, Cole Darlage, Nolan Eberhard, Sydney Fields, Creed Gambrel, Logan Norman, Jada Terry, Kaitlynn Robinson, Katelyn Deaton, Shelby Barker, Morgan Branaman, Chloe Covert and Ethan Davis

Good character/citizenship

First grade: Bre’Anna Blocker, Lilly Brazzell, Ty Brown, Taylor Christian, Anthony Elliott, Keilyn Nicholson, Danica Murphy, Kate Skaggs, Ashlyn Sorg, Kayla Bowman, Trevor Branaman, Triston Brenner, Linkan Brittain, Grayson Cassidy, Carter Covert, Cole DeWeese, Mylee Francis, Kolton Helton, Kate Mousa, Trey Owen, Joanna Pitts, Alli Robertson, Brody Russell, Lillyan Schuerman, Mairi Shaw, Brodey Staggs, Jennie Willey, Caleb Lowe, Isaiah Acton, Lucas Auffenberg, Trinity Cody, Kristen Combs, Floyd Davis, Collin Downing, Asmara Estes, Leonia Harrison, Hudson Johnson, Kaytlyn Mitchell, London Newberry, Ty Reynolds, Jake Ritchie, Alauna Robinson, Taylor Smith, Caleb Walton, Eli Waskom, Caroline Hilderbrand, Hayden Adams, Melanie Ault, Ellie Black, Ethan Brewster, Destanie Bowling, Claire Brelage, Jayli Muns, Micah Sheffer, Harley Toppe, Finley Wheeler, Kaitlyn Williams, Haydon Wright, Hailey Bair, Luke Bell, Kaisin Brock, Samuel Campbell, Joseph Gray, Riley Grimes, Isaac Hutchinson, Jaxson Johnson, Taylor Lowe, Atticus Lutes, Gage Mull, Genna Preston, Conner Rascoe, Dakota Ridlen, Lane Selfridge, Cambell Shasteen, Realidy Spicer, Brody Short, Sloan Stuckwisch, Ava Sunderman and Lailan Bragg

Second grade: Mason Carter, Alexis Leeper, Roz Abell, Ana McCory, Christopher Norris, Devin Lee, Nick Brewer, Kaitlyn Rivers, Jada Edwards, Libby Gray, Trinity Acton, Angel Overberg, Lilli Wright, Lexi Kennedy and Aden McCrary

Third grade: Madison Price, Casey Waskom, Keetan Burcham Jones, Brayden Estes, Avory Motsinger, Grace Miller, Hunter Horton, Molly Nicholson, Miranda Demers, Paige Davidson, Bradley Miller, Trinity Phillips, Haley Bowman, Emilee Ault and Careleena Bowman

Fourth grade: Owen Hubbard, Blake Price, Hunter Day, Brooklyn Sulinski, Pearl Shirley, Cristos McCormick, Jaylin Hunnicutt, Laikyn Horton, Trey LaJoie, Maddie Gibson, Madison Edwards and Eli Reynolds

Fifth grade: Logan Burnside, Tyler Elkins, Rebekah Ginter, Morgan Hodge, Jakob Blair, Hayden McKinney, Mia Hankins, Reese Henry, Emily Singleton, Erin Singleton and Andrea Evans

Perfect attendance

First grade: Kayla Bowman, Carter Covert, Joanna Pitts, Alli Robertson, Mairi Shaw, Kristen Combs, Asmara Estes, Peyton Garvey, London Newberry, Ty Reynolds, Jacob Ritchie, Eli Waskom, Claire Brelage, Jack Gilley, Ethan Reinhart, Harley Toppe, Kaisin Brock, Joseph Gray, Jaxson Johnson, Gage Mull, Brody Short, Realidy Spicer and Sloan Stuckwisch

Second grade: Roz Abell, Bella Brown, Izzy Doyle, Talan Hughbanks, Levi Lewis, Addison Mejean, Regan Ozbun, Paul Gibson, Hunter Perry, Kyeirah Phillips, Kaitlyn Rivers, Andrew Roberts, Robert Vaughn, Mylie Cummings, Madison Howard and Lane Steward

Third grade: Cole Brelage, Emma DeShong, Brayden Estes, Audrey Scarlett, MaKenna Newberry, Simon Michaels, Briana Barker, Jaron Davis, Loretta Ginter, Hunter Horton, Kirsten Huff, Colby Kamman, Tori Lokey, Mitchel Ray, Lane Zike, Landon Whitson, Elijah Baumgardner, Allison Dillard, Emily Reinbold, James Wilson, Emilee Ault, E.J. Autry, Grant Black, Haley Bowman, Ryan Branaman, Ethan Garland, Caitlin Howell, Spencer Penn, Jaycob Steinkamp, Alexa Wheeles and Kaitlyn Williams

Fourth grade: Gavin Anderson, Brad Edwards, Alexis Harmon, Colin Kell, Cole Stidham, Madison Stuckwisch, Makiya Crews, Connor Gwin, Joshua McCool, Violet Plumm, Lauren Richard, Kailyn Terrell, Madison Edwards, Ethan Fultz, Emma Hughbanks, Emily Lewis, Kalyn Ritz and Evan Sibrel

Fifth grade: Dameon Beavers, Skyler Campbell, Luke Darlage, Trapper Dean, Warren Franklin, Dylan Minton, Destiny Root, Reanna Ruddick, Creed Gambrel, Nicholas Hazelgrove, Dustyn Kocsis, Zoey Mowdy, Courtney Rose, Emma Brelage, Colin Fisher, Jon Garvey, Jenna Lowery, Hayden McKinney, Nick Minton, Eamon Shaw, Hannah Napier, Sophia Ramirez, Andrea Bair, Morgan Branaman, Rebecca Edwards, Grant Elliott, Emily Mann, Reagan Nuss, Jake Pauley, Brayden Polly, Kirsten Raisor, Emily Singleton, Erin Singleton and Wyatt Steward