Brownstown Central

Head coach: Ron Slaton

2014 record: 20-4

Story continues below gallery

Roster

Seniors: Cole Brock, Riley Carlin, Kent Criminger, Lute Lahrman

Juniors: Joe Adkins, Luke Cobb, Sam Hoff, Sy Zickler, Christian Weir

Sophomores: Christopher Davidson, Joshua Kholmeier

Freshmen: Jackson Lahrman, Ethan Carlin, Max McClure, Ethan Wischmeier, Gunnar Zickler

Schedule

Aug. 18: Jennings County, 5 p.m.

Aug. 20: at North Harrison, 5 p.m.

Aug. 24: at Silver Creek, 5 p.m.

Aug. 25: Edinburgh, 4:45 p.m.

Aug. 27: at Scottsburg, 5 p.m.

Aug. 29: at Brown County Invite, 9 a.m.

Sept. 1: Clarksville, 5:30 p.m.

Sept. 4: at Bedford North Lawrence, 5 p.m.

Sept. 11: Salem, 4:15 p.m.

Sept. 14: at Borden, 5 p.m.

Sept. 15: Trinity Lutheran, 4:30 p.m.

Sept. 17: Pekin, 5 p.m.

Sept. 18, 19: at Scottsburg invitational, 5 p.m. and 8:30 a.m.

Sept. 21: at Charlestown, 5 p.m.

Sept. 28: Austin, 4:30 p.m.

Sept. 30: Seymour Sectional, TBA

Seymour

Head coach: Brad Emerson

2014 record: 5-12

Roster

Seniors: Tanner Johnson, Hao Li, Josiah Rudge, Sam Voss, John Newton

Juniors: Alex Berry, Grant Handloser, Tyler Wilson, Jonathon Valasquez, Tanner Meade, Blake Koons, Jonas Halbrigge

Sophomore: Ty McCory

Freshman: Adam Berry, Christian Lawhead

Schedule

Aug. 18: Scottsburg, 4:30 p.m.

Aug. 20: at Providence, 5 p.m.

Aug. 22: at JV tournament (Silver Creek), 9 a.m.

Aug. 25: Shelbyville, 5 p.m.

Aug. 27: Jennings County, 5 p.m.

Sept. 1: Jeffersonville, 5 p.m.

Sept. 2: Floyd Central/Center Grove, 6 p.m.

Sept. 3: at Bedford North Lawrence, 4:30 p.m.

Sept. 4: Brownstown Central, 4:30 p.m.

Sept. 8: at New Albany, 5 p.m.

Sept. 10: Madison, 5 p.m.

Sept. 12: at Shelbyville Invite, 9 a.m.

Sept. 14: Edinburgh, 4:45 p.m.

Sept. 15: Brown County, 4:45 p.m.

Sept. 17: Columbus East, 5 p.m.

Sept. 21, 23, 25: at Hoosier Hills Conference (Jeffersonville), 5:30 p.m.

Sept. 30: Seymour Sectional, TBA

Trinity Lutheran

Head coach: Mark Voss

2014 record: 1-14

Roster

Seniors: Andrew Rodriguez, Tanner Prewitt

Juniors: Jonathan Keith, Spencer Mulbach

Sophomores: Matt Stuckwisch, Bailey Baker

Freshmen: Hunter Morgan, Aden Jones, Josiah Foster, Caleb Greenwald, Pierce McCammon

Schedule

Aug. 19: Oldenburg Academy, 5:30 p.m.

Aug. 22: at Bedford North Lawrence Invite, 10 a.m.

Aug. 26: at Brown County, 5 p.m.

Aug. 27: at Southwestern (Hanover), 5:30 p.m.

Aug. 31: at Bedford North Lawrence, 5 p.m.

Sept. 2: New Washington, 5:30 p.m.

Sept. 12: at Conference Tournament (Hanover), 9 a.m.

Sept. 15: at Brownstown Central, 4:30 p.m.

Sept. 16: Henryville, 5 p.m.

Sept. 17: at Shawe Memorial, 5:30 p.m.

Sept. 21: Austin, 4:30 p.m.

Sept. 22: Edinburgh, 5 p.m.

Sept. 24: Southwestern, 5 p.m.

Sept. 30: at Seymour Sectional, TBA

Author photo
Jordan Morey is sports editor at The (Seymour) Tribune. He can be reached at jmorey@tribtown.com or 812-523-7069.