Brownstown Central

Head coach: Scott Dittmer

Story continues below gallery

Roster

Seniors: Luke Cobb, Sam Hoff, Sy Zickler.

Junior: Christopher Davidson.

Sophomores: Ethan Carlin, Jackson Lahrman, Max McClure, Ethan Wischmeier, Gunnar Zickler.

Freshmen: Kelian East, Adam Pottschmidt, Clayton Tormoehlen.

Schedule

August 16: at Jennings County

Aug. 18: North Harrison

Aug. 22: at Silver Creek

Aug. 23: at Edinburgh

Aug. 25: Scottsburg

Aug. 27: at Brown County Invitational

Aug. 30: at Clarksville

Sept. 2: at Seymour

Sept. 6: at Corydon Central

Sept. 8: Bedford North Lawrence

Sept. 9: at Salem

Sept. 10: at Madison

Sept. 12: Borden

Sept. 13: at Trinity Lutheran

Sept. 15: at Eastern (Pekin)

Sept. 16-17: at Scottsburg Invitational

Sept. 19: Charlestown

Sept. 26: at Austin

Sept. 28: at sectional

Seymour

Head coach: Jennifer Miller

Roster

Seniors: Alex Berry, Grant Handloser, Andrew Hoene, Tanner Mead, Dylan Putman, Johnny Rennekamp, Jonathan Valasquez, Tyler Wilson.

Juniors: Ty McCory, Steve Peter, Jason Liles.

Sophomores: Adam Berry, Sam Schmidt, Christian Lawhead.

Freshmen: Eric Blacklidge, Isaac Hardin, Brady Lake, Brett Otte, Will Rinehart, Trey Hohenstreiter, Greg Liles.

Schedule

August 16: at Scottsburg

Aug. 18: Providence

Aug. 20: at JV tourney (Silver Creek)

Aug. 23: at Shelbyville

Aug. 25: at Jennings County

Aug. 30: at Jeffersonville

Sept. 1: Bedford North Lawrence

Sept. 2: Brownstown Centra

Sept. 6: New Albany

Sept. 8: at Madison

Sept. 10: at Shelbyville Invitational

Sept. 12: at Edinburgh

Sept. 13: at Brown County

Sept. 15: at Columbus East

Sept. 19, 21, 23: at Hoosier Hills Conference

Sept. 28: sectional

Trinity Lutheran

Head coach: Danny Frastaci

Roster

Seniors: Griffin Escher, Jonathan Keith.

Juniors: Bailey Baker, Matthew Stuckwisch, Avery Schwipps.

Sophomores: Nathaniel Bauman, Riley Bartells, Caleb Gruenwald, Hunter Morgan, Aden Jones, Pierce McCammon.

Freshman: Jace Crockett.

Schedule

August 17: at Oldenburg Academy

Aug. 20: at Waldron Invitational

Aug. 24: Brown County

Aug. 25: Southwestern (Hanover)

Aug. 29: Bedford North Lawrence

Aug. 31: at New Washington

Sept. 6: South Central

Sept. 10: at Conference Tournament (Hanover)

Sept. 13: Brownstown Central

Sept. 14: at Henryville

Sept. 19: at Austin

Sept. 20: at Edinburgh

Sept. 22: at Southwestern

Sept. 26: Borden

Sept. 28: at sectional

Author photo
Jordan Morey is sports editor at The (Seymour) Tribune. He can be reached at jmorey@tribtown.com or 812-523-7069.