Brownstown Central
Head coach: Erik Stangland
Roster
Senior: Makenzie Bennett.
[sc:text-divider text-divider-title=”Story continues below gallery” ]
Juniors: Sydney Cockerham, Laken Reynolds.
Sophomores: Bridget Hall, Claudia Sibrel.
Freshmen: Rachel Adkins, Carly Brown, Olivia Hackman, Maggie Hogan, Abbie Reynolds, Riley Roberts.
Schedule
April 4 at Charlestown, 5:30 p.m.
April 6 at Salem, 5 p.m.
April 10 at Silver Creek, 5:30 p.m.
April 11 Henryville, 5 p.m.
April 13 Austin, 5 p.m.
April 17 Brown County, 5 p.m.
April 18 at Trinity Lutheran, 4:30 p.m.
April 20 at Seymour, 5 p.m.
April 25 at Scottsburg, 5 p.m.
April 27 Corydon Central, 5:45 p.m.
April 29 at Eastern Invitational, 9 a.m.
May 1 at Paoli, 5:30 p.m.
May 2 at Jennings County, 5 p.m.
May 4 at North Harrison, 5 p.m.
May 8 at Clarksville, 5:30 p.m.
May 9 at Eastern (Pekin), 5:30 p.m.
May 15 Edinburgh, 5 p.m.
May 17 at Sectional (Seymour), TBA
Seymour
Head coach: Jennifer Miller
Seniors: Hallie Crenshaw, Megan Baurle, Katie O’Mara, Addie Rudge, Kelli Armes, Marie Armes, Rachel Collett, Marissa Reedy.
Juniors: Chloe Bryden, Maddie Pifer, Grace Otte.
Sophomores: Kristina Griffin, Chloe Baker, Leah Desender.
Freshmen: Maggie Newkirk, Megan Lake, Laken Waskom, Abigail Schmidt, Peyton Levine, Kennedy Cockerham.
Schedule
April 4 at Jeffersonville, 5 p.m.
April 6 Columbus North, 4:45 p.m.
April 8 at Bloomington North, 10 a.m.
April 10 at Edinburgh, 5:15 p.m.
April 11 Scottsburg, 4:30 p.m.
April 13 at Columbus East, 4:45 p.m.
April 15 at Shelbyville Invitational, 9 a.m.
April 18 at Shelbyville, 5:30 p.m.
April 20 Brownstown Central
April 21 Salem, 5 p.m.
April 25 at Brown County, 5:30 p.m.
April 27 at Madison, 5:30 p.m.
May 1 Jennings County, 5 p.m.
May 2 at Bedford North Lawrence, 5 p.m.
May 4 at Providence, 5:30 p.m.
May 8 at Hoosier Hills Conference (BNL), 5:30 p.m.
May 10 at HHC (TBA), TBA
May 12 HHC (Seymour), 4:30 p.m.
May 17 Sectional (Seymour), TBA
Trinity Lutheran
Head coach: Mark Voss
Roster
Senior: Leah Stuckwisch.
Juniors: Courtney Barker, Macey Prewitt, Lauren Voss.
Sophomores: Megan Pottschmidt, Lauren Fleetwood, Abby Schult, Sidney Hoene.
Freshmen: Chloe Criswell, Libby Wischmeier, Mary Mathews, Bailey Martin, Abby Lemming, Cassidy Burnside.
Schedule
April 3 Austin, 5 p.m.
April 6 Southwestern, 5 p.m.
April 11 at Madison, 5:30 p.m.
April 12 at New Washington, 5 p.m.
April 17 at Oldenburg Academy, 5 p.m.
April 18 Brownstown Central, 4:30 p.m.
April 20 Southwestern, 5 p.m.
April 24 Shawe Memorial, 5:30 p.m.
April 26 Hauser, 5:30 p.m.
April 29 at Conference, TBA
May 1 at Edinburgh, 5 p.m.
May 2 at Christian Academy of Indiana, 5 p.m.
May 4 Waldron, 5 p.m.
May 8 Henryville, 5:30 p.m.
May 9 at Salem, 5 p.m.
May 15 at Southwestern, 5 p.m.
May 17 at Sectional (Seymour), TBA